Подай, Владичице, мир і здоров’я рабам Твоїм…

Givon Dgerelo17 квітня 2015 року, П’ятниці Світлого тижня, в день шанування ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело», преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, з архіпастирським візитом завітав до селища Решетилівка, де в каплиці, збудованої на честь ікони Пресвятої Богородиці «Одігітрія», звершив водосвятний молебень з читанням акафіста. Співслужив з владикою Афанасієм ігумен Антоній (Бондарець).

Після молебня єпископ Афанасій сказав до вірян повчальне слово.

Водою, освяченою під час цього молебня, віруючі окропляють свої сади й городи, прикликаючи на поміч Господа і Його Пречисту Матір дарувати добрий урожай.

Що ж таке освячення води? Водосвяття – це спеціальний молитовний чин із священнодіями, під час якого вода отримує особливі благодатні властивості. Як показує багатовіковий досвід Церкви, освячена вода, яку вживають з молитвою, має благодатну силу захищати, лікувати й освячувати. В церковному житті свячена вода скрізь – саме у свяченій воді відбувається Таїнство Хрещення і з нею, святою водою, проводжають померлого в останню путь, окропляючи на кладовищі й тіло, й домовину – так святиня служить захистом від темної сили.

Святу воду, якщо захворіли, п’ють разом із проскурою натщесерце. Свяченою водою з молитвою окроплюють тих, хто вирушає в дорогу чи якусь подорож, учнів перед початком навчального року. Нею окроплюють житло під час освячення і всі предмети в церкві – ікони, хрести, хоругви, дзвони й усе, що відноситься до вівтаря, - престол, жертовник, Євангелію, облачення, одним словом усе. Також автомобілі, літаки й будь-яку іншу річ, що їх бажано освятити свяченою водою, якщо ми дбаємо про захист свого життя, його безпеку й хочемо отримати Боже благословення.

Свята вода має величезну цілющу силу, властивості якої не заперечує навіть медицина. Відомі випадки, коли кілька крапель такої води вливали до рота хворому, що знаходився вже без свідомості, й повертали його до тями, а хід захворювання змінювався. Особливими властивостями свяченої води є те, що додана до звичайної води в невеликій кількості, вона передає їй благодатну силу.

Але слід пам’ятати й те, що свята вода не принесе ніякої користі тому, хто віддалений від Бога. Отже, якщо ми хочемо відчути присутність Бога в нашому житті, відчути Його поміч, Його участь у наших справах, ми повинні не лише за назвою, а й за суттю ставати християнами.

Бути християнином означає – виконувати Божі заповіти, любити Бога й ближніх, брати участь у Божественних літургіях і в церковних Таїнствах, головним із яких є Таїнство Євхаристії (або Причастя), а також молитися вдома, працювати над своїм духовним вдосконаленням.

І Господь завжди прийде нам на допомогу.

Пошук

Публікації


<квітня 2015>
ПНВТСРЧТПТСБНД
  12345
6789101112
131415161719
20212223242526
27282930   
Банер