Єпископа Афанасія радо зустріли у єпархії (фото)

20091207-1На свято Введення Пресвятої Богородиці в храм керуючий Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ преосвященний Афанасій (Шкурупій), єпископ Харківський і Полтавський, звершив свою першу Божественну літургію в Харківсько-Полтавській єпархії в храмі Всіх святих землі української в місті Лубни на Полтавщині. Владиці Афанасію співслужили ієромонах Антоній (Бондарець), настоятель храму протоієрей Дмитро Катернин, протоієрей Григорій Ганзій та диякон Олександр (Горай). Владику хлібом-сіллю зустрів прихожанин Анатолій Панасенко з вірянами, а в храмі настоятель протоієрей Дмитро Катернин вітав преосвященного з відвіданням древніх Лубен.

Разом із преосвященним владикою молились більше 100-та віруючих, серед них і прочани з Полтави та Кременчука. Майже половина з них причастилися Святих Таїн Тіла і Крові Христових.

20091207-2

Звертаючись до вірян з архіпастирським словом, єпископ Афанасій наголосив на особливій глибині повчання, яке батьки всіх поколінь, а особливо нинішнього, повинні брати для виховання власних дітей із прикладу життя праведних батьків Діви Марії Іоакима та Анни. «Цей день знаменний тим, що Богородиця трирічним дитям своїми батьками була віддана Богу і послужила страшній тайні зачаття від Духа Святого і народження Сина Божого, Який приніс на землю спасіння людству, – сказав, зокрема, у своєму слові єпископ Афанасій. – Із Святого Письма ми повинні брати повчання для свого життя. Зокрема і те, як виховувати дітей… Найбільший труд, який ми повинні понести нині, це передати їм зерна добропорядності й любові».

20091207-3

Настоятель храму о. Дмитро звернувся до владики Афанасія з таким побажанням: «Щиро й сердечно дякуємо вам за цю архієрейську службу, за ваші молитви, повчання і щоб у цей тяжкий і вирішальний час випробувань Господь дарував вам силу і духовну мудрість».

20091207-4

З висвятою в сан єпископа та призначенням на Харківсько-Полтавську кафедру від імені полтавських вірних владику Афанасія привітала голова Полтавської обласної організації національної спілки письменників України, поетеса Олена Гаран: «Вітаємо вас і даруємо цей букет квітів, кожна квітка якого складається з пелюсток, як наша громада з її членів. Нехай під вашою духовною опікою громада наша розвивається і міцніє».

20091207-5

Маленький лубенчанин Павлик Костюк прочитав напам’ять вірш «Присяга Україні», якого написала його родина:

Ми є діти українські,
Хлопці та дівчата.
Рідний край наш – Україна
Красна та багата.

Рідна віра – Свята Трійця
І Пречиста Мати.
Рідна мова – нею вчились
Бога прославляти.

Присягаєм рідну віру
Завжди визнавати.
По-вкраїнськи говорити,
Молитись, співати.

Як ріка вгору не піде,
Як сонце не згасне,
Так ми того не забудем,
Що рідне, що власне.

Що нам рідне – те нам буде
І красне, і гоже.
Присягаєм, що там буде,
Поможи нам, Боже.

Пошли нам, Боже,
Маленьким дітям,
Щастя і здоров’я
На довгії літа.

Щоб виростали
Розумні і сильні,
Душею чисті
І серцем вільні.

Щоб нам світила
Зіронька волі,
Щоб ми не знали
Лиха ніколи.

Владика Афанасій подарував хлопчикові ікону архистратига Михаїла.

20091207-6

Після літургії єпископ Афанасій відслужив водосвятний молебень, окропив вірян свяченою водою і побажав їм міцності духовної та здоров’я тілесного.

Пошук

Публікації


<грудня 2009>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
8910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Банер