Парафія на честь святителя Миколая Чудотворця в Циркунах під Харковом відзначила престольне свято

svt Nikolai22 травня 2016 року, в день згадування перенесення мощів святителя Миколая з Мир Лікійських у Барі, на запрошення настоятеля парафії протоієрея Олега Козуба та парафіян, до села Циркуни, що за кілька кілометрів від Харкова, завітав високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський.

На вході до храму владику Афанасія віряни зустріли хлібом-сіллю, а він привітав парафіян із престольним святом їхнього храму. В самому ж храмі настоятель парафії протоієрей Олег Козуб підніс владиці хрест для цілування.

Потім Його високопреосвященство очолив святу Божественну літургію. Спільно з владикою служили: ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, настоятель парафії протоієрей Олег Козуб, благочинний Харківського благочиння протоієрей Станіслав Аштраф’ян, протоієрей Леонід Даниленко, ієреї Станіслав Шинкаренко, Дмитро Шаповалов, Юрій Потикун, Іван Полежака, ієрей Олег Авраменко з Лубен, протодиякон Олександр Горай та диякон Сергій Довганюк.

На початку богослужіння архієпископ Афанасій звершив іподияконську хіротесію послушника Свято-Миколаївського храму с. Циркуни Геннадія Гончарова, а ієрея Станіслава Шинкаренка на малому вході нагородив церковною нагородою – набедреником.

На запричасному стиху владика Афанасій звернувся до вірян із архіпастирським повчальним словом, наголосивши на тому, що найбільше чудо, яке дарував Отець Небесний людині, – це життя, про яке слід дбати, перш за все, вірою, молитвою і добрими ділами. І приходити до церкви не просто поставити свічку та попросити земних благ, а на зустріч із Господом Ісусом Христом, приносячи Йому покаяння.

«В Євангелії сказано, – зазначив владика, – «Шукайте перш за все Царства Божого і правди Його, а все інше додасться вам». Владика також наголосив на тому, що нам, українцям, треба не ганятися за якимись примарними європейськими цінностями, а відроджувати, повертаючи в повсякденне життя, цінності, що їх напрацював наш народ за багато століть і які дали йому змогу утвердитися в цьому світі – працелюбність, любов і глибока повага до батьків, до ближнього, жертовне братерство і жертовна любов до рідної землі – Неньки-України, яка з особливою силою проявилася в нинішній час російської воєнної агресії. «Не варто змішувати грішне з праведним, бо ніякого добра з того не буде, а лише нове лихо й нова біда, бо ніколи в нашого народу не було друзів, а тільки визискувачі та вороги, які намагалися поживитися за наш рахунок чи загарбати, щоб змусити на них працювати. А тому кращу долю треба шукати не за морями, а тут, на рідній землі, й утверджуватися на ній».

Багато парафіян сповідалися та причастилися святих Христових Таїн.

Після літургії було звершено хресну ходу навколо храму з читанням Євангелії та окропленням свяченою водою.

По завершенні богослужіння архієпископ Афанасій нагородив медалями «За вірність і відданість УАПЦ» священиків: Станіслава Аштраф’яна, Олега Козуба, Леоніда Даниленка, Станіслава Шинкаренка та Дмитра Шаповалова.

Віряни, які вклали найбільше праці в розбудову парафії, постійно відвідують богослужіння, дбають про утримання храму, були відзначені благословенними архієрейськими грамотами.

Всі присутні мали змогу поклонитися іконі Миколая Чудотворця з часточкою його святих мощів, привезену владикою Афанасієм.

Парафіяльне свято завершилося трапезою.

Архієпископ Афанасій і священнослужителі поклонилися також до поклонного хреста, який встановлено ще на початку дев’яностих років, коли парафію тільки-но було зареєстровано. Вороги українського православ’я і УАПЦ зокрема, неодноразово викопували хрест, рубали його сокирою, обкладали хмизом і намагалися спалити. Але, як бачимо, звершилося чудо Боже – святитель Миколай зберіг святиню і тепер кожен бажаючий може біля хреста помолитися і отримати духовну наснагу й поміч, аби з новими силами й Божою благодаттю долати важкі перипетії нинішнього життя.

Крім того, владика Афанасій провів робочу нараду з кліром Харківського благочиння з питань життєдіяльності благочиння.

Пошук

Публікації


<травня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232526272829
3031     
Банер