Храмове свято в Троїцькому

20160619 19 червня 2016 року, в день Пресвятої Трійці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, з архіпастирським візитом завітав до старовинного села Троїцьке Глобинського району Полтавщини.

Це вже вдруге, після заснування парафії Української Автокефальної Православної Церкви, відбувається храмове свято, яке громада села Троїцького відзначає урочистим богослужінням.

Першими архіпастиря зустріли діти, вручивши владиці Афанасію гарний коровай та привітавши чудовими віршами. Архієпископ Афанасій подякував дітям і всім присутнім за теплу зустріч, а також привітав жителів села з великим дванадесятим святом православної Церкви, ім’я якого нещодавно повернуто давньому селу. «Хай завжди у вас на столах не переводиться запашна полтавська паляниця, а на покутті з ікони у вишиваному рушнику на вас споглядає Господь наш Ісус Христос і Богородиця, Мати всіх українців, покриває вас Своїм святим омофором», – сказав, зокрема, владика у своєму привітальному слові.

В храмі Його високопреосвященство зустрів ієрей Євген Пономаренко, який подав владиці хрест для цілування та запросив очолити святкове богослужіння. Спільно з архієпископом Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, ієреї Юрій Пономаренко, Олег Авраменко та Станіслав Радчук, протодиякон Олександр Горай.

Свято-Троїцький храм у селі Троїцькому (за радянських часів Фрунзівка), збудувала в 1836 році Мавра Капніст, вдова Василя Капніста, на честь померлого чоловіка. За радянських часів храм було зачинено, розграбовано і майже зруйновано. Виявив стіни храму археолог Євген Пономаренко, який нині є настоятелем відновленої парафії. Зараз ведеться робота по відбудові православної святині. Храм стоїть на узвишші, охороняючи село святим покровом.

Під час запричасного стиха архієпископ Афанасій звернувся до присутніх із проникливим словом повчання про значення віри в Бога в житі кожної людини, важливості участі в святій Божественній літургії, найбільшого єднання з Господом і Богом нашим Ісусом Христом – причастя Тіла й Крові Його. Владика також висловив упевненість у тому, що Українська Автокефальна Церква буде й надалі розвиватися та міцніти, а парафіяни Свято-Троїцької громади вноситимуть у цей процес і свій вагомий вклад.

Після закінчення святої Божественної літургії владика Афанасій вручив подячні архієрейські грамоти найактивнішим парафіянам. Завершилося святкування в Свято-Троїцькій парафії святковою трапезою.

 

Пошук

Публікації


<червня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
  12345
6789101112
13141516171819
202123242526
27282930   
Банер