Молебень біля Хорольцевої криниці

20160624 В пору вшанування свята Пресвятої Трійці цього року в розлогій, щедрій на буяння трав і квітів степовій балці за далекими околицями Кирпотівки і Принцевого на Шишаччині відбувся щорічний молебень водосвяття на святому джерелі «Хорольцева криниця», звершений високопреосвященним Афанасієм, архієпископом Харківським і Полтавським, у співслужінні ігумена Антонія (Бондарця) та ієрея Віталія Прища.

Саме сагайдацький священик отець Віталій разом із батьком, родичами та найближчими помічниками збудували захисну капличку-альтанку над дзвінким струмком та зручний пішохідний місток до нього, а ще опорядкували довколишню місцину.

Разом із жителями Сагайдаки у водосвятному молебні взяли участь і голова Шишацької райдержадміністрації Віктор Іваненко, перший заступник голови районної ради Володимир Чмир та редактор газети «Сільське життя» Володимир Тур.

У місцевих краях збереглася легенда про цю унікальну криницю. Колись тут розташовувався хутір заможного козака Хорольця, який тримав чимало коней, різної худоби. Підростала у родині красуня донька. Народ тоді ближче спілкувався з природою. Помітили люди, що вода з колодязя має цілющу силу. І потяглися-поїхали за нею з усіх країв. Натоптували через смарагдові луки й крутояри стежки й доріжки. Скупуватий хуторянин сердився, що витоптують подорожні пашу та ще не скошені сіножаті, й наказав завалити й засипати колодязь. Аж незабаром після того занедужала донька. Згасала, мов свічка на мокрому вітрі.

Лікарі та знахарки безпорадно розводили руками перед загадковою недугою. Аж доки дівчині не наснилося, що сама Богородиця та ангели підказували, що вона зцілиться, якщо поновлять криницю й допустять до неї всіх спраглих і стражденних. Батько так і вчинив, і до дівчини повернулася врода і здоров’я. А батько став допомагати хворим і злиденним, чималі кошти жертвував на утвердження православної віри.

А після молебня при чистому небі раптом всіх присутніх окропила коротка, але сильна злива, – як Господнє благословення на творіння добра на користь терплячому, чесному і працелюбному нашому народу.

Про цю неординарну подію повідомила Шишацька районна газета «Сільське життя».

Пошук

Публікації


<червня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272930   
Банер