Архієрейська візитація до слобожанського Лиману

20160717 17 липня 2016 року, 4-ої Неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті свт. Андрія, архієпископа Критського, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав з архіпастирським візитом парафію Покрови Пресвятої Богородиці в козацькому селищі Лиман Зміївського району на Харківщині.

Біля входу в пристосоване під храм приміщення, яке надала релігійній громаді, що діє з березня цього року, пані Лариса Юнашева, владику Афанасія урочисто з хлібом-сіллю зустріли члени громади. Пан Олексій Калашник та пані Ніна Леонова звернулися до владики Афанасія з привітальним словом, а настоятель парафії ієрей Юрій Потикун запросив очолити святу Божественну літургію.

Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії єпархії, та настоятель парафії ієрей Юрій Потикун. На запричасному стиху владика Афанасій звернувся до вірян із проникливим словом про чудо Боже – оновлення та мироточення ікони Христос Вседержитель (Пантократор) у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Соколовому Зміївського району, про любов до Вітчизни України, відданість рідній Українській Автокефальній Православній Церкві, яка пройшла тяжкий майже столітній шлях, освячений кров’ю мучеників.

Багато вірян сповідалися та причастилися святих Христових Таїн. Після богослужіння владика Афанасій привітав з днем народження та вручив ікону й книгу Олександра Меня «Син Людський» парафіянці Ларисі Юнашевій, подякувавши їй за стійкість у відстоюванні інтересів парафії та активну допомогу в її розбудові.

Потім відбулася духовна бесіда владики Афанасія з вірянами парафії, під час якої школярка Карина Зубенко прочитала вірш місцевої поетеси Віри Зубенко «Святі отці» - про духовних наставників, а Тетяна Різван та Тетяна Щербак заспівали пісню про рідний Лиман на слова своєї землячки Віри Зубенко.

Майже до вечора тривала тепла і задушевна бесіда архіпастиря із лbманцями, нащадками славних козаків-запорожців, котрі так потребують щирого батьківського опікування українських пастирів.

Пошук

Публікації


<липня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
    123
45678910
11121314151617
181920212224
25262728293031
Банер