Відбулося чергове засідання Архієрейського Собору УАПЦ

20160803 3 серпня 2016 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, взяв участь у роботі Освяченого Архієрейського Собору, який проходив під головуванням Блаженнішого Макарія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви.

 20160803

Під час засідання Собору обговорювалося питання оренди Андріївської церкви в місті Києві, яка перебуває в складі державного заповідника «Софія Київська», дирекція котрого висуває неприйнятні умови орендування – забороняється використання свічок під час богослужінь, а самі богослужіння дозволяється проводити тільки по неділях і то лише з 8 до 10 ранку, а в великі свята за згодою дирекції заповідника. Забороняється звершення будь-яких церковних треб: вінчань, хрещень, панахид та ін., а також реалізації – ікон, хрестиків, ладану, релігійної літератури та інших товарів церковного вжитку. Натомість виставляється місячна оплата комунальних послуг (електроенергія, опалення, вода та охорона) в розмірі 38 тисяч гривень.

Тобто, вся Церква повинна працювати на оплату державі, в особі заповідника, за оренду цього храму, який є кафедрою Предстоятелів УАПЦ і який взагалі повинен бути переданий у користування Церкві, адже він будувався для молитви, а не як туристичний об’єкт, який приносить доход заповіднику та певним особам. Абсурд таких умов очевидний.

Але всім зрозуміло, що питання Андріївської церкви розглядається в площині політики та об’єднання Церков. Тобто, Українську Автокефальну Православну Церкву намагаються силоміць загнати в прокрустове ложе політичної доцільності, що є неприйнятним для нашої Церкви. Таким чином, українська влада шукає всі можливі шляхи, щоб відібрати Андріївську та передати її УПЦ КП.

Архієреї нашої Церкви прийняти такі драконівські умови відмовляються.

Розглядалося також питання відзначення 95-ої річниці Всеукраїнського Православного Собору Української Автокефальної Православної Церкви (14-30 жовтня 1921 року).

Крім того, Архієрейським Собором розглянуто повідомлення архієпископа Афанасія, керуючого Харківсько-Полтавською єпархією, про те, що в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в с. Соколове Зміївського району на Харківщині оновилася та мироточить ікона народного письма ХІХ-го століття «Христос Вседержитель». Владика також подав на розгляд архієреїв Акт комісії, створеної з його благословення, яка оглянула ікону та вивчила всі обставини її появи в храмі, опитала очевидців проявлення оновлення та мироточення. Рішенням Освяченого Архієрейського Собору визначено вшанування ікони «Христос Вседержитель», як місцево шанованої, 14 серпня.

На Соборі було також розглянуто й інші питання життєдіяльності УАПЦ та ухвалено відповідні рішення.

Пошук

Публікації


<серпня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
123457
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Банер