Архієреї УАПЦ зустрілися з міністром культури України

20160803 1 3 серпня 2016 року члени Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Предстоятелем, Блаженнішим Макарієм, Митрополитом Київським і всієї України, в приміщенні міністерства культури зустрілися з міністром культури Євгеном Ніщуком.

В зустрічі взяли участь профільні відповідальні працівники Міністерства культури України, зокрема директор департаменту релігій та національностей Андрій Юраш, а також директор державного заповідника «Софія Київська» Нінель Куковальська.

20160803 1 

Архієреї УАПЦ обговорили з міністром наболіле питання оренди Андріївської церкви, пам’ятки культурної спадщини ХVIII століття в м. Києві, висловивши обурення драконівськими умовами оренди, висунутими дирекцією державного заповідника «Софія Київська», очолюваної пані Куковальською, та небажанням останньої прислухатися до думки Предстоятеля та архієреїв.

Предстоятель та архієреї намагалися довести міністру, що той порядок використання Патріархією Української Автокефальної Православної Церкви кафедрального храму УАПЦ, запропонований дирекцією заповідника «Софія Київська», неприйнятний із тієї причини, що їх неможливо виконати. Але аргументи, що їх наводили архієреї, протилежною стороною не були прийняті й зустріч завершилася без позитивного результату.

УАПЦ використовує Андріївську церкву як кафедру своїх Предстоятелів з 2000 року, коли владою Києва, окрім туристичних екскурсій та лекцій, було дозволено використовувати храм для богослужінь. Слід зауважити, що з початку ХХ ст. в Андріївській церкві служили Предстоятелі УАПЦ. І лише нинішня українська влада, яка позиціонує себе як національно-патріотичну, намагається її відібрати шляхом висунення неможливих для виконання умов оренди. Дивна позиція української влади стосовно Церкви, яка завжди була духовною опорою національно-визвольних змагань українського народу і першою, ще на початку ХХ століття, почала боротьбу за автокефалію українського православ’я, а третє відродження УАПЦ розпочалося в 1988 році ще за існування Радянського Союзу і стало передвісником незалежності України.

Предстоятель та архієреї попередили міністра культури, що ні вони, ні вся повнота Української Автокефальної Православної Церкви не змиряться з намаганням влади відібрати кафедральний храм – Андріївську церкву і передати її УПЦ Київського Патріархату та будуть рішуче відстоювати право користування своєю святинею.

На зустрічі обговорювалися й інші питання взаємостосунків Церкви з органами державної влади, зокрема, з міністерством культури, особливо в питаннях реєстрації Статутів єпархіальних Консисторій.

Пошук

Публікації


<серпня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
123456
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Банер