Я з вами до кінця віку

VS radostАрхієрейське богослужіння 20-ої неділі після П’ятидесятниці

6 листопада 2016 року, 20-ої неділі після П’ятидесятниці, в день ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість», високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, відслужив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець) та протодиякон Олександр Горай.

На запричасному стиху архієпископ Афанасій звернувся до вірян із повчальним словом, в якому, зокрема, сказав: «Стоячи біля хреста, на якому висів Її розіп’ятий Син, вона отримала від Нього владу Материнства, адже сказав, звертаючись до учня Свого Іоанна: «Це Мати твоя», а Їй: «Це син Твій», таким чином усиновивши Їй все людство. Відтоді Вона стала Захисницею всього скорботного людства, яке живе у постійних бідах і нещастях. В особі ж святих апостолів, явившись їм після Свого успіння, Вона утішила всіх людей словами: «Я з вами до кінця віку» (Мт., 28:20)… Але ж чому тоді ми, хоч і молимося в храмі й удома, часто відчуваємо порожнечу й печаль у серці, чому не отримуємо заспокоєння від молитви? Чи слова Богородиці: «Я з вами по всі дні» нас не стосуються? Але тут треба згадати, як після водосвятного молебня сестра патріарха Якима Євфимія, від якої відмовилися навіть лікарі, зцілилася, а всі люди, котрі були біля неї, заспівали молитву: «Владичице, прийми молитву рабів Твоїх і звільни нас від біди й печалі». З тих пір і стала ця ікона називатися «Всіх скорботних радість».

А згадаймо, як Богородиця явилася до побитого і покаліченого розбійниками Серафима Саровського й сказала: «Цей роду нашого», доторкнулася до нього і він зцілився. Отже, ми бачимо, що утішення й зцілення отримують ті, хто прикликає Її на поміч молитвою, хто проводить своє життя в побожності. Тому нам треба прискіпливо придивитися до самого себе й задуматися над тим, чи відповідає наше життя тій євангельській науці, котру залишив нам Ісус Христос – наш Бог і Господь».

Після закінчення богослужіння архієпископ Афанасій привітав із днем народження парафіянку Людмилу Півненко та благословив її іконою, а хор проспівав їй «Многії літа».

Пошук

Публікації


<листопада 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
789111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Банер