Освячені кров’ю мучеників автокефальних, спасемося

apFilip27 листопада 2016 року, 25-ої неділі після П’ятидесятниці, в день новомучеників та сповідників УАПЦ, а також святого апостола Филипа, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, у Свято-Вознесенському храмі звершив святу Божественну літургію. Спільно з Владикою служили секретар Консисторії ігумен Антоній (Бондарець) та протодиякон Олександр Горай.

На запричасному стиху архієпископ Афанасій звернувся до вірян із проникливим словом про мучеництво в Християнській Церкві як найвищий подвиг за віру в любові до Господа Ісуса Христа. Він закликав міцно триматися рідної Української Автокефальної Православної Церкви, бо вона збудована з волі Божої, стоїть на міцному фундаменті мучеництва й освячена кров’ю мучеників та сповідників, пам'ять яких нині молитовно звершуємо.

«Вони так любили рідну Україну, так були відданими рідній землі, православній вірі й українській Церкві, що, уособлюючи в ній Вітчизну і її волю, пішли на муки заради неї. В умовах цілковитої деспотії, наші новомученики не відступилися, не зрадили свою автокефальну Церкву, а дійшли до кінця дорогою української Голгофи, – сказав владика Афанасій. – Нам же, нинішнім, Господь також визначив нелегку долю – стоячи на грунті мучеництва й сповідництва попередників Української Автокефальної Православної Церкви, цінувати їхній подвиг більше за життя, бо освячені ним, ми спасемося в істині. А спасемося ми – спасеться й увесь наш багатостраждальний український народ».

Далі Владика наголосив: «Вони боролись і нам заповідали цю боротьбу – за віру, волю й Україну. Кращі сини й доньки Вітчизни озброїлися прикладом їхнього подвигу і пролили свою кров за рідну землю, коли над нею нависла загроза новітнього московського поневолення. Увесь світ бачить, що перемогти народ-мученик неможливо. Так само й нашу Церкву-Мученицю не перемогти, бо за нас там, на Небі біля Престолу Божого, моляться тисячі й тисячі мучеників-автокефалістів. Для нас це неоціненний духовний скарб, знехтувати яким буде найстрашнішим і най ганебнішим злочином.

Ми продовжуємо справу, за яку вони поклали своє життя, – жертовна любов до України, Церкви й один до одного. Цінності, які повинні переходити від покоління українців до покоління і бути невмирущими, бо це ті найголовніші людські якості, що нас об’єднують і роблять монолітними. З ними буде невмирущим український народ».

Після заамвонної молитви владика Афанасій прочитав молитву до наших святих новомучеників і сповідників.

Після богослужіння архієпископ Афанасій привітав з днем народження та благословив іконами активну вітрянку Галину Нещерет та послушника Владислава Короля.

Пошук

Публікації


<грудня 2016>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
56891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Банер