Відбулася візитація архієпископа Афанасія (Шкурупія) до Змієва

20170310 «Наша Церква стоїть на грунті непереможному, на грунті мучеництва і жертовної крові так само, як започатковувалася віра Христова в усьому світі, Христова Церква перших століть мучеництва», – архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій).

10 березня 2017 року, другої п’ятниці Великого посту, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, з архіпастирським візитом відвідав м. Зміїв на Харківщині.

В пристосованому під храм приміщенні, спільно з ігуменом Антонієм (Бондарцем), протоієреями Станіславом Аштраф’яном, благочинним Харківського благочиння, Олегом Козубом та ієреями Володимиром Яковенком, Юрієм Потикуном, Олександром Гораєм і дияконом Сергієм Довганюком, Владика Афанасій звершив Пасію та звернувся до віруючих із повчальним словом про страсті Хистові. «Ми з вами сьогодні зібралися на службу, щоб згадати страждання Господа нашого Ісуса Христа, які стали для нас спасінням, – сказав владика Афанасій у повчальному слові після богослужіння. – Ми викуплені з гріха хресними стражданнями Христа. Через хрещення ми увійшли в Церкву, але якщо не будемо жити християнським життям, то не будемо мати й життя вічного. Тому це святе богослужіння нехай буде нам не тільки нагадуванням про подвиг нашого Спасителя, розіп’ятого на хресті, а й стане для нас натхненням жити так, щоб не наносити нових ран Господу».

Потім владика Афанасій вшанував пам'ять у Богові спочилого 156 років тому генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка біля його пам’ятника, відслуживши поминальну панахиду у співслужінні з кліром єпархії. «Тарас Шевченко своїм геніальним словом підняв український народ до рівня провідних культурних цивілізацій світу, він підніс український народ до рівня нації і, можливо, саме завдяки йому ми не розчинилися в російському імперському нутрі, вирвавшись із тенет нав’язаної нам «малоросійщини», – сказав у своєму слові до присутніх владика Афанасій. – Сам Господь Бог говорив до українців пророчим Тарасовим словом, яке будило, кликало, вело під’яремний народ до волі, до свободи, було натхненником у жертовній боротьбі за національне визволення».

Після вшанування Шевченка правлячий архієрей, у супроводі духовенства, зустрівся з головою Зміївської РДА Віталієм Кошеленком в приміщенні районної державної адміністрації. Під час зустрічі Владика відзначив важливість співпраці світської влади й Церкви українського народу, якою є Українська Автокефальна Православна Церква, що має глибоке сторічне коріння на Харківській землі. Керуючий єпархією нагородив Віталія Кошеленка церковним орденом «Благовірний Гетьман Петро Сагайдачний», побажавши йому Божої допомоги на нелегкій ниві управління районом, а також висловив надію на поглиблення співпраці влади з парафіями в духовній та соціальній сферах.

О 16 годині в районному будинку культури відбулася зустріч архієпископа Афанасія з громадськістю Зміївщини. На прохання присутніх владика виступив із докладом «Українська Автокефальна Православна Церква – Церква українського народу» та відповів на запитання.

«Наша Церква стоїть на грунті непереможному, на грунті мучеництва і жертовної крові так само, як започатковувалася віра Христова в усьому світі, Христова Церква перших століть мучеництва. Так само і Українська Автокефальна Православна Церква пройшла шлях мучеництва і освячена кров’ю мучеників… має сторічну історію мучеництва, – зазначив у бесіді владика Афанасій. – І зрадити тисячі мучеників, які там, на небесах, моляться біля Престолу Божого за нас із вами, за нашу землю українську, за нашу державу українську, за Матір нашу Україну, це, мабуть, найбільший злочин, бо зрадити кров жертовну – це все одно, що зрадити кров жертовну Господа Ісуса Христа. І мати оцю цінність, якої ні з чим не можна порівняти, і потім її зрадити, відступитися від неї, а далі що? Через що я стояв і стоятиму на засадах Української Автокефальної Православної Церкви і буду її відстоювати до останнього, хоч і сам залишуся. І вас закликаю, бо немає нічого святішого, як пролита мучениками за віру, за Церкву і Україну кров. А хто ми такі, щоб цю кров зраджувати? То чи не впаде тоді на нас, на наші душі кривава роса жертовна? Це треба завжди пам’ятати і ніколи не забувати».

Тривалий виступ архієпископа Афанасія супроводжувався цілковитою тишею в залі, а по завершенні присутні нагородили владику бурхливими оплесками.

Та не обійшлося й без ложки дьогтю. УПЦ в єдності з Московською Патріархією у Змієві, за кілька днів до приїзду архієрея УАПЦ, розпускала по місту чутки, що автокефали-«сектанти» будуть захоплювати їхній храм. Підготували й провокацію – до початку зустрічі архієпископа Афанасія в будинку культури, до храму УПЦ МП, що через дорогу навпроти, звезли кілька десятків молодиків характерної зовнішності, напували їх горілкою в нижньому храмі (і це під час Великого посту!!!), таким чином готуючи їх до побиття та розгону «ворогів канонічєського православія», перевівши при «стрілки» відповідальності на духовенство й архієрея УАПЦ.

Цей сценарій в УПЦ МП, апологетів «руського міра» в Україні, вже добре відпрацьований на інших територіях нашої держави. Але й цього разу їхня затія провалилися, адже духовенство й вірні УАПЦ, як істинні православні християни, будують духовний світ української нації в любові й мирі. Добре спрацювала в цій ситуації Зміївська районна влада та компетентні органи, які упередили здійснення підступного плану ворогів українського православ’я.

Пошук

Публікації


<березня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
  12345
6789101112
131516171819
20212223242526
2728293031  
Банер