Візьми хрест свій

Xrest 2017Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій): «Чим глибше ми входимо у своє серце, вникаючи в таємницю страждань Сина Божого на Землі, тим більшою мірою усвідомлюємо, що це й наші страждання, і наш власний хрест, який ми, хочемо того, чи ні, але несемо по життю кожен у силу своєї витривалості».

19 березня 2017 року, третьої неділі Великого посту – Хрестопоклонної, в кафедральному Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода під Черкасами, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святу Божественну літургію свт. Василія Великого. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієреї Андрій Буць та Сергій Катренко.

Під час богослужіння поминалися імена всесвятішого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Патріарха вселенського, Блаженнішого Макарія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, та правлячого архієрея архієпископа Афанасія.

Хрестопоклонна неділя є особливим днем у житті кожного християнина в час Великого посту. «Хтось із святих отців сказав, що хрест зрісся з нашим земним буттям тієї миті, коли закрилися для людей двері земного раю, коли людина, відлучивши себе від Бога, зіткнулася лицем до лиця з життям, яке містило в собі страждання», – сказав владика Афанасій у своєму повчальному слові до віруючих. Страждання впродовж свого життя не може уникнути ніхто, адже людство відмовилося від безтурботного життя в раю, а тому за пристрасті й гріховність Господь визначив людям страждання як засіб для отямлення та покаяння. Але «залишившись наодинці з бідою, як оті нерозумні діви з Євангелії, котрі, йдучи на побачення з Женихом, не взяли із собою оливи, щоб наповнити нею світильники, аби не загубитися в темряві, у розпачі запитуємо - за що саме мені випав цей хрест?.. Чому добрий християнин, зіштовхнувшись із брехнею, обмовою запитує - за що це мені, адже я віддавав їм душу й серце? За що мене Бог карає таким хрестом?» Та Бог не карає. Він через страждання рятує нас для життя вічного.

Тому ми, «Дивлячись на Хрест Христів, розуміємо і значення своїх страждань вони даються нам заради нашого очищення. Кров Христова, пролита на хресті, очищає нас. Нам би тільки усвідомити це і не кинути свій хрест. Він посилає його нам, щоб ми, вірно несучи наш хрест без нарікання, осудження, озлоблення, могли спокутувати свої гріхи», – сказав на завершення повчального слова архієпископ Афанасій.

Після богослужіння відбулося поклоніння святому Хресту Господньому. 

Пошук

Публікації


<березня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
  12345
6789101112
13141516171819
202122232426
2728293031  
Банер