Жодному грішнику не закрита дорога до покаяння

Maria EgipАрхієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій): «Нашу Церкву Христову сміливо можна порівняти з кораблем, на якому пливла Марія до Святої Землі. Адже чим відрізняємося ми від тих середньовічних паломників, які прямували бурхливими хвилями моря, знаючи мету своєї нелегкої подорожі, але продовжуючи й далі вести свій звичний спосіб життя? Але Корабель наш пливе і ніщо не змінить визначеного Господом курсу. Як не зміниться час і місце тієї зустрічі, якою закінчується життя будь-якої людини».

2 квітня 2017 року, Неділі п’ятої Великого посту, в день шанування преподобної Марії Єгипетської, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію св. Василія Великого в кафедральному Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода під Черкасами. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць, протоієрей Сергій Катренко та ієрей Ігор Левченко.

Під час богослужіння поминалися імена всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Патріарха вселенського, Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, та правлячого архієрея архієпископа Афанасія.

Господь закликає нас до щирого розкаяння у пристрасному житті, яке штовхає на багато різноманітних гріхів, що отруюють наше життя. І не лише звертається до нашого серця й розуму, але й сприяє нашому спасінню. «І все ж, яким би щирим не було наше покаяння, яким би рішучим не було бажання виправити своє життя, але без глибокої віри в Ісуса Христа, свого Спасителя, нічого в нас не вийде, – сказав архієпископ Афанасій. – Мало, дуже мало звернутись до Господа з покаянням. Це лише початок, а попереду тривала, тяжка робота, боротьба власної совісті й волі з пожаданнями тіла й душі, бо гріховність настільки їх уразила, що духу часто навіть неможливо пробитися крізь шкаралущу гріховної природи людського єства, яка ще з більшою силою вабить до гріха. Тому, коли християнин вийшов на шлях боротьби, то вона супроводжує його все життя. Все життя – боротьба з гріхом. І Марія Єгипетська тому яскравий приклад. Але преподобна Марія перемогла гріх. А ми?»

Нам слід не просто каятися, а зробити так, щоб день покаяння став поворотним у нашому житті. «Спочатку Марія покаялась і отримала прощення, але на цьому не зупинилась. Все її подальше сорокарічне життя було полем нещадної боротьби за преображення своєї душі й тіла. Нам треба взяти приклад з прп. Марії, пам’ятаючи, що жодному грішнику, доки він живий, не закрита дорога до досконалості, до преображення душі й тіла», – сказав архіпастир.

Пошук

Публікації


<квітня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
346789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Банер