Воскреснуть наші душі й духовна Україна

PlashchanАрхієпископ Афанасій (Шкурупій): «Як і сто років тому, коли у визвольній боротьбі гинули кращі українці, віддаючи своє життя за волю України, коли українське священство в умовах жорстокого переслідування й тортур своєю жертовною кров’ю освячувало святий омофор Української Автокефальної Православної Церкви і віддавало життя за рідну Церкву, так і нині українці ціною власної крові й життя виборюють свободу Батьківщини, творячи новітню історію,а наша Церква є духовною їх опорою».

20170414 03

Ці слова 14 квітня 2017 року сказав високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською і Черкасько-Кіровоградською єпархіями, під час проповіді в кафедральному Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода в приміській зоні Черкас у день Великої П’ятниці після винесення Плащаниці.

«Ми сьогодні поклали до гробу Господа нашого Ісуса Христа і велика печаль охопила всіх, бо здається, що насувається темна ніч безнадії. Але так лише для маловірів, у душі яких порожньо, а серця їхні мовчать. Мовчать, бо вони туди не заклали й крихти віри, тієї віри, про яку Христос сказав: «Якщо ви матимете віру з гірчичне зерно і скажете цій горі: «перейди звідси туди», і вона перейде, і не буде нічого неможливого для вас» (Мт., 17:20).

Розповідаючи про євангельську подію, що сталася цього дня більше двох тисяч років тому, владика Афанасій пояснював, що коли Син Божий, увібравши все людське зло, яке заполонило світ, віддав Себе як пасхальну жертву заради спасіння людей, Він цим провістив жертовний подвиг християн усіх наступних поколінь: за віру, Церкву, рідну землю, за волю Батьківщини, адже Він сказав: «Я прийшов зробити вас вільними». Вільними від гріха, вільними від будь-якого зла й поневолення.

«В ці страшні, але дивовижні дні, коли ми молитовно занурюємося в печальну й зажурену тишу століть і відчуваємо всю глибинну трагедію людства, ми можемо своїми серцями вимірити велич Божої любові до нас і дару жертви, адже Отець Небесний наче промовляє до нас: «Все віддав. Нічого більше не лишилося в Мене. Віддаю і Його вам». Тож нехай відсьогодні відімруть змії ненависті й зневаги, що кубляться в наших серцях, і станемо жити в любові до Бога, ближнього і України. Нехай третього дня воскресне Христос, а з Ним і наші душі й духовна Україна», – такими словами закінчив своє слово архієпископ Афанасій. 

Пошук

Публікації


<квітня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
10111213141516
181920212223
24252627282930
Банер