Прости їм, бо не знають

GolgofaАрхієпископ Афанасій (Шкурупій): «Христос, після жахливих тортур помирав на хресті розп’яття у жахливих муках, але без слова докору чи прокльонів. Останні Його слова були наповнені співстражданням і любов’ю: «Отче, прости їм, бо не знають, що чинять». Якщо ми справжні послідовники свого Господа, то ці Його останні слова повинні стати для нас заповітом – коли нас переслідують, принижують, ображають, то нам слід дивитися на своїх кривдників очима свого Бога – Господи, прости їм, бо коли й знають, що чинять, то не усвідомлюють».

Ці слова пролунали з вуст архієпископа Афанасія (Шкурупія) 13 квітня 2017 року на ранній Великої П’ятниці в кафедральному Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода (м. Черкаси) у повчальному слові після читання 12 страсних Євангелій – богослужіння, яке пронизане благоговійними спогадами про страсні страждання і хресну смерть Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Цього вечора Церква закликає своїх вірних пережити разом з Ісусом ті страшні години, коли Спаситель молився Своєму Отцеві до кривавого поту, але не отримав того, чого прагнула Його людська природа – позбавлення від страждань. Незважаючи на це, Він проявив цілковиту покору волі Отця: "Але не як Я хочу, а як Ти». Як не вистачає нам, нинішнім християнам, такої ж відданості й вірності своєму Господу.

Спільно з високопреосвященним Афанасієм, архієпископом Харківським і Полтавським, керуючим Черкаською і Кіровоградською єпархіями, страсні Євангелії читали ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Сергій Катренко.

Пошук

Публікації


<квітня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930
Банер