Увійдіть у радість Господа свого

Voskres2017«Жертва Господа нашого Ісуса Христа, Його світле Воскресіння принесли людству незнану до того свободу – свободу від гріха й смерті. Але тільки той отримує свободу, хто віддає себе у волю Христа Спасителя, приймаючи Його як «шлях і істину й життя» (Ін., 14:6), – наголосив архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій) у кафедральному Свято-Троїцькому храмі Черкаської і Кіровоградської єпархії під час Пасхального богослужіння 16 квітня 2017 року.

20170416 011

«Воскресіння Христове осяяло нас невмирущим Світлом Царства Божого, Світлом торжествуючої пасхальної радості, адже Воскресіння – основа нашого життя, яке перемогло гріх і смерть завдяки жертовному подвигу Сина Божого», – продовжив своє Пасхальне привітання високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), керуючий Харківсько-Полтавською та Черкаською і Кіровоградською єпархіями, спільно з яким цієї святкової ночі служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієреї Сергій Катренко, Ігор Левченко та Борис Коваленко.

Перед цим опівночі було звершено Пасхальну хресну ходу довкола храму й одразу після ходи розпочалася Пасхальна Утреня, після відпусту якої розпочалися Пасхальні часи, а за ними святкова Божественна літургія.

За традицією Свята Євангелія читалася кількома мовами. Після закінчення літургії владика виголосив Пасхальні послання вселенського Патріарха Варфоломія, Блаженнішого Макарія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, а також звернувся до присутніх парафіян із власним архіпастирським посланням.

«Наша народна Церква неухильно йде шляхом відродження, все більше українців навертається під омофор, освячений жертовною кров’ю автокефальних мучеників, подвиг яких став непохитним фундаментом і дороговказом для наступних поколінь священства і вірних, всього українського народу, – сказав архієпископ Афанасій у своєму зверненні до вірян, які стояли в храмі й велелюдно заповнили церковне подвір’я. – Своїм воскресінням Господь відкрив нам пасхальну радість чистої жертви тих, хто віддав своє життя за віру й Україну, за її свободу й незалежність, знаючи, що терпіння приводить до хреста, але виводить із полону неволі. В цьому полягає смисл терпіння всієї України, яка стала на першу сходинку нової ери своєї державності».

У своєму зверненні до вірян владика Афанасій наголосив на тому, що нам, українцям, не слід сумніватися у вірності вибраного шляху незалежного будівництва власної держави, захищаючи свій вільний вибір навіть ціною власного життя й пролиття жертовної крові, адже в нас є приклад наших героїчних попередників. Тричі знищувана впродовж минулого століття, переслідувана вже і в нинішньому – ХХІ-му, наша Українська Автокефальна Православна Церква мужньо стоїть на засадах українського православ’я, століття тому ставши духовної опорою української нації.

«Тричі знищувана впродовж минулого століття, наша Церква знову й знову воскресала, бо того хотів воскреслий Господь і український народ. Своїм героїчним подвигом в ім’я Христа й України, мученики і сповідники нашої Церкви утвердили непохитність українства у прагненні до волі, стали «апостолами правди й свободи», єднаючи народ у єдине ціле на грунті православної віри й державності. Знайте й ви, що у воскреслому Спасителеві наша сила, незламність і непереможність духу: «Господь просвічення моє і спаситель мій, кого мені боятися?» (Пс., 26:1), – продовжив він.

На завершення архієпископ Афанасій висловив привітання: «Пасхальним привітом пригортаю вас до свого серця! Привітом пасхальної радості лину до кожного стражденного, пораненого в бою за Україну, тортурами знеможеного в полоні, важкими обставинами вигнаного з рідної землі, упослідженого сильними світу цього. Усім бажаю світлого променя від пасхальних дарів воскреслого Христа!»

Потім владика Афанасій освятив Артос та Пасхальні приношення тисяч віруючих, які взяли Пасхальної ночі участь у торжестві життя над смертю, виконавши заповідь: «Увійдіть у радість Господа свого».

Пошук

Публікації


<квітня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
10111213141516
171820212223
24252627282930
Банер