Ми крокуємо плече до плеча

Afanasiy Lubenskiy«Без Божого благословення неможливо досягнути успіху в житті. Без Мене ви нічого не можете робити, – сказав Господь. Саме наше життя почалося лише завдяки на те Божому благословенню. Як дарував нам Господь земне життя, так і поставив кожного на своє, лиш йому притаманне служіння, нехтувати яким гріх. Дав Господь тобі якийсь дар, то так його звершуй, щоб прославлялося ім’я Боже», – архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій).

15 травня 2017 року, в день свого небесного покровителя Афанасія, Лубенського чудотворця, патріарха Царгородського, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкаською і Кіровоградською єпархіями архієпископ Афанасій (Шкурупій) очолив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з Його високопреосвященством служили клірики обох єпархій, що прибули до Полтави, аби привітати свого архіпастиря добрими словами та квітами з днем його ангела.

На запричасному стиху владика Афанасій звернувся до священства й вірян із словом проповіді. «За ці роки ми з вами зробили багато для розвитку Харківсько-Полтавської єпархії. Починали з однієї діючої парафії в краю, де цілковите засилля Московського патріархату ще й влада тодішня була цілком на їхньому боці. І священиків було лише двоє. Але, як би важко нам не було, а на сьогодні ми маємо єпархію, яка збулася й далі продовжує розвиватися. Я вдячний всім отцям – і тим, які сьогодні приїхали, і тим, які з поважних причин змушені були залишитися на своїх парафіях, за їхню нелегку, але натхненну працю на духовній ниві, – сказав архієпископ Афанасій у своєму слові. – Минулий рік і в моєму житті, й у вашому позначився і радістю, і смутком, і відстоюванням парафій від зазіхань непорядних людей інших конфесій, але також і новими звершеннями в єпархіальному житті. В будь-яких життєвих ситуаціях я завжди кажу: «Слава Богу за все», бо без Його Божої волі ми б не змогли здолати ні найменшої перешкоди, не звершили б жодної доброї справи. Ми, з Божим благословенням, крокуємо з вами плече до плеча, маючи на сьогодні міцну автокефальну родину».

Після великого входу архієпископ Афанасій звершив ієрейську хіротонію диякона Віталія Сєдова, а після богослужіння благословив його на пастирське служіння архієрейською проскурою й іконою Тайної Вечері.

Після літургії з вітальними словами від духовенства до владики Афанасія звернулися секретар Консисторії Черкаської і Кіровоградської єпархії протоієрей Віталій Двірник, благочинний Харківщини протоієрей Станіслав Аштрафян, прес-секретар Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії ієрей Олександр Горай та віряни з різних куточків єпархії.

Дякуючи за привітання, владика Афанасій зокрема сказав: «Апостол Павло у посланні до вірних сказав – стійте у тому званні, в якому вас покликав Господь. Тому міцно стіймо на грунті вірності й відданості рідній Українській Автокефальній Православній Церкві, дітьми якої ми є. Шлях її становлення тернистий і важкий. Нелегкий він у кожного із нас – і пастирів, і пасомих. Як переслідувалася наша Церква раніше, так переслідується й нині. Але Господь наш Ісус Христос у терпінні пройшов Свій земний шлях, визначений Отцем Небесним, так і ми, в простоті свого життя й відданості справі, яку звершуємо, повинні наслідувати свого Господа. За терпіння Господь завжди дарує спасіння. Згадайте Його слова: «А хто витерпить до кінця, той спасеться».

Архієпископ Афанасій привітав з днем народження ієрея Олександра Горая та подарував йому хрест для виконання треб.

Після урочистої частини відбулася братська трапеза. 

Пошук

Публікації


<травня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
1234567
891011121314
151618192021
22232425262728
293031    
Банер