Я з вами в усі дні

Sv Troica

«Де двоє або троє зібралися в ім’я Моє, там і Я посеред них», – каже Господь у святій Євангелії (Мт., 18), а нас сьогодні в цьому храмі не двоє і не троє, а ціла велика українська громада, яка зібралася в ім’я Христове і об’єднана єдиною ідеєю – творення рідної Церкви, нашої – української, щоб у ній ми славили Бога рідною мовою, молилися за спасіння власних душ, спасіння українського народу і рідної Вітчизни», – ці слова високопреосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського, керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією, прозвучали в кафедральному храмі с. Червона Слобода під час святої Божественної літургії в день Пресвятої Трійці.

4 червня 2017 року, 8-ої неділі після Пасхи, день Святої Тройці, П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в храмі Пресвятої Трійці с. Червона Слобода, що під Черкасами. Спільно з Владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

«І якщо ми зібралися в ім’я Христове, то й Христос посеред нас, адже сказав: «Віруйте в Мене» і тоді: «Я з вами в усі дні». За це впродовж ХХ-го століття православні українці – звичайні віруючі, священство й архієреї – пролили багато жертовної крові, мужньо сповідуючи автокефалію і відстоюючи рідну Церкву – Українську Автокефальну Православну Церкву, яку вони створили сто років тому й передали її нам, нинішнім, – сказав у своєму слові під час проповіді Владика Афанасій. – З якою метою Христос перебуває поміж нас? Для чого Духа Святого від Отця послав на всіх нас? Ви запитаєте – а де, в чому Дух? Де він звершує Свою святу справу? Перш за все, серед нас! Своїм Божим словом єднає на грунті євангельської науки життя, яку передали нам апостоли, що здебільшого були простими людьми, але Дух Святий діяв у них.

Як зазначив у своєму слові владика Афанасій, саме тому, що написати Євангелію апостолів надихнув Сам Бог, слово Боже неможливо знищити ні силою влади, ні грошей, ні вивертами людської думки. Ніщо не здатне порушити правду Божу. «А найбільша правда Божа в Його заповіті: «Любіть один одного, як Я вас полюбив», а полюбив він нас до пролиття жертовної крові й хресного розп’яття. На цій правді стоїть Євангелія, на цій правді ось уже сто років стоїть наша свята Українська Автокефальна Православна Церква – плоть і кров українського народу, тисячі вірних якої у 20-30-40 роках минулого століття, з великої любові до рідної землі, до Неньки-України, до рідної Церкви, повторили жертовний подвиг християн перших століть, коли утверджувалася в світі Христова віра, – наголосив проповідник. – Освячена кров’ю мучеників, правда любові повинна бути фундаментом нашої Церкви і кожної парафії, бо цей фундамент непорушний».

Розкривши тему любові між братами й сестрами в Ісусі Христі – членами громади храму Пресвятої Трійці, владика Афанасій нагадав вірянам, що «Наша Церква, народжена з волі Бога Отця сто років тому для спасіння українського народу, окроплена кров’ю мучеників автокефальних і освячена Духом Святим, наснажується живою водою благодаті Духа і ці живодайні ріки ніколи не зміліють в її житті».

Насамкінець архієпископ Афанасій закликав усіх присутніх у храмі прославити у це велике свято Пресвяту Трійцю – Отця, і Сина, і Святого Духа щирою молитвою подяки: «Пресвята Трійце, слава Тобі».

Після літургії Владика Афанасій із духовенством відслужив вечірню П’ятидесятниці з коліновклонними молитвами.

Пошук

Публікації


<червня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
56791011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Банер