Перший чернечий постриг у Харківсько-Полтавській єпархії УАПЦ

20170617 17 червня 2017 року, напередодні свята Всіх святих, що в землі українській прославились, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, після всенічного бдіння звершив постриг у чернецтво рясофорного інока Євникіана (Євгена Ганзія) з нареченням імені преподобного Федосія, ігумена Київо-Печерського.

Звертаючись із словом до присутніх у храмі вірян, архієпископ Афанасій, зокрема, сказав: «Сьогодні сталася визначна подія в нашій єпархії – перший постриг у чернецтво. Будемо молити Господа Бога нашого Ісуса Христа, щоб чернецтво, як чоловіче, так і жіноче, набрало потужного розвитку в нашій Харківсько-Полтавській єпархії, бо чернецтво – фундамент Церкви, а, відповідно, і єпархії.

Про подію, що відбулася нині, без перебільшення можна сказати, що це чергова, й дуже вагома сторінка в житті нашої єпархії, яку ми сьогодні перегорнули в надії, що всі наступні будуть заповнюватися справами подвижництва і братньої любові в Господі Ісусі Христі. Сподіваюся, що це лише початок і наше українське православне чернецтво на Слобожанщині буде неухильно примножуватися, а монастирі стануть молитовними осередками, в яких звершуватиметься постійне моління за українську землю, за український народ і його кращу долю».

Владика Афанасій привітав ченця Феодосія (Ганзія) з прийняттям ангельського чину, порівнявши цю подію з другим хрещенням, яке вводить його в інше життя, та побажав бути гідним послідовником преподобного Феодосія, ігумена Київо-Печерського, в несенні чернечого послуху.

Нагадавши, що життя ченця докорінно відрізняється від світського, архієпископ Афанасій висловив упевненість у тому, що основою монастирського життя новопостриженого стане творення молитви, читання Святого Письма та житій святих отців, як головного джерела в осягненні спасіння. Несучи взятий на себе хрест усамітненого життя в ім’я Ісусове,«чернець добровільно відрікається від власної волі, щоб цілком віддатися волі Божій, яка в його житті проявляється у волі через волю священноначалля, ігумена монастиря, де несе послух чернець, – сказав владика Афанасій. – Тому завжди пам’ятайте, що як би монастирський послух не відбирав у вас час, а втома звалювала з ніг, все ж, хоч і з останніх сил, але звертайте свою волю й думки до Господа і просіть у Нього допомоги, бо жодна чернеча справа без допомоги Божої не буде успішною».

На закінчення свого повчального слова владика Афанасій побажав нововпостриженому ченцю:«Нехай милостивий Господь допомагає вам, отче, за молитвами вашого Небесного покровителя преподобного Феодосія, ігумена Київо-Печерського, підніматися в духовному вдосконаленні від сили в силу, а Пресвята Богородиця, яка є Матір’ю всіх, хто перебуває в чернецтві, покриває Своїм святим омофором, захищаючи від усього злого». 


Пошук

Публікації


<червня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
567891011
12131415161718
202122232425
2627282930  
Банер