Перший православний дитячий табір у Полтаві

20170717 Нещодавно – з 17 по 23 липня 2017 року, в Полтаві проходив тижневий православний патріотичний пленер «Дитяча денна школа-табір «Відкрий себе», проведений силами Свято-Михайлівської парафії Української Автокефальної Православної Церкви та волонтерами: громадським діячами та батьками, що в мікрорайоні Івоченці.

Організатором, натхненником та духовним опікуном табору став настоятель парафії ієрей Олександр Горай, а найближчим помічником була його дружина Олександра. Допомогли в організації дитячого табору відпочинку голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та заступник міського голови Полтави

Першого дня відбулося урочисте відкриття дитячого табору. Благословив святковий захід високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ.

««За зразком цього пленеру-табору ми плануємо в наступному році організувати такий же відпочинок дітей молодшого і старшого віку в інших парафіях Харківсько-Полтавської єпархії. Зацікавилися організацією відпочинку дітей і в Черкаській і Кіровоградській єпархії, адже в таких таборах діти гартуються і фізично і духовно, тому що, як бачимо, діти окрім всіляких спортивних ігор, займаються і духовним розвитком, особливо це стосується дитячої Божественної літургії, яка служиться щоранку, та молитовні правила, бесіди священиків. Навіть те, що священики організували цей пленер і беруть в різних заходах активну участь, уже є достатньо впливовим духовним вихованням», – сказав архієпископ Афанасій перед початком урочистого відкриття пленеру-табору «Відкрий себе».

З вітальним словом та побажанням гарного відпочинку й подякою батькам за активну участь у підготовці території та спортивних майданчиків звернулися також голова Київської районної у м. Полтаві ради Сергій Синягівський і депутат міської ради, мешканець Івонченців Володимир Печериця, який активно долучився до організації дитячого відпочинку.

Кожен день розпочинався з молитви – ієреї Олександр Горай та Юрій Потикун (настоятель Свято-Покровської парафії с. Лиман, що на Харківщині), духівник табору, звершували святу Божественну літургію, під час якої частина дітей причащалися Тіла й Крові Христових. Потім з ними проводилися духовні бесіди, різноманітні ігри, конкурси, змагання, екскурсії, завершувався насичений день сімейним вечором біля багаття: спільно молилися та співали пісень.

Дуже цікаво проводила з дітьми різноманітні активні ігри, конкурси та змагання Руслана Півненко. Директор природоохоронного товариства любителів рибальства "Світанок" Андрій Воронцов влаштував дітям конкурс на кращого рибалку, забезпечивши відповідним знаряддям, наживкою та провівши майстер-клас із риболовлі. Хоч і втомлені, але радісні, діти поверталися із ставка хоч і з невеликим, але першим у житті уловом. А в таборі на них чекав смачний обід, який готували кухарі кафе «Ложка».

Після обіду й відпочинку дітей повезли до музею-садиби Івана Котляревського, що в Полтаві. Це була захоплююча подорож в історію рідного краю, ознайомлення з історією Батьківщини, з визначними етапами якої познайомила дітей голова Полтавського міського сестринства імені Великої княгині Ольги, заслужений працівник культури Валентина Шемчук.

В наступні дні відбувалися спортивні змагання, художник-ілюстратор Вікторія П’ятько та художник Дмитро Король провели майстер-класи з малювання. А в п’ятницю до табору прийшли працівники бібліотеки ім. Панаса Мирного та презентували книжки і провели з дітьми бесіду про користь читання книг. 

Пошук

Публікації


<липня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
10111213141516
171819202223
24252627282930
31