Церква, натхненна Духом Святим

sv Marina«Соборність прийнятих з прикликанням Духа Святого є головною ознакою Православної Церкви від первинного осередку – громади до Помісного Собору, а в перші століття Христової Церкви скликалися навіть Вселенські Собори, на які збиралися святі отці для вироблення канонів і правил церковного життя. Так і наша Українська Автокефальна Православна Церква сто років тому починала своє життя натхненням Духа Святого, яке завершилося організаційним Помісним Собором у 1921 році», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

30 липня 2017 року, 8-ої Неділі після П’ятидесятниці, пам’яті святих отців шести Вселенських Соборів, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та ієрей Олександр Горай.

«Істина християнства зберігається в Церкві, у Святому Письмі і Святих Переказах. Але істина потребує правильного зберігання і тлумачення. Значення святих отців якраз і полягає в тому, що вони, живучи у великому подвижництві, взятому ними на себе в ім’я Господа Ісуса Христа, та маючи глибокі знання слова Божого, стали найбільш здатними тлумачами цієї істини, адже в них насправді перебував Дух Святий», – сказав архієпископ Афанасій, підтверджуючи свої слова витягом із праць святого Афанасія Великого, який говорить: «Для дослідження істинного розуміння, сказаного у Святому Письмі, потрібне хороше життя, чиста душа і доброчинне наслідування Христа, щоб розум був у стані досягати бажаного і набувати його в тій мірі, в якій єству людському можливе пізнання слова Божого».

Пошук

Публікації


<липня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
31      
Банер