Церкву-мученицю не здолати

Andriivska«В нинішніх тяжких умовах, коли на нас ллються потоки бруду, тривають переслідування, коли нас просто цькують, нам слід проявити витримку, мужність і… мудрість. І Господь завжди буде на нашому боці»,  архієпископ Афанасій (Шкурупій).

Україна знемагає від аномально спекотної погоди. Але це природне явище, яке не залежить від волі людей. А ось розпікання нашої Української Автокефальної Православної Церкви, хоч і є також аномальним, але рукотворним, тобто справою людських рук.

Використавши різні методи – від провокації на 5-му Помісному соборі в червні 2015 року, переманювання священиків і єпископів, до залучення ЗМІ, особливо телебачення, вороги нашої Церкви зрозуміли, що її не так просто розвалити. І тут трапилася така вишукана нагода – прикра неприємність із архієпископом Тернопільським Мстиславом (Гук)!

Якщо подивитися на цю історію неупереджено, то цей, власне, чи не одиничний негативний випадок за багато років у нашій Церкві  мізер у порівнянні з тим, що твориться в інших конфесіях. Але кого цікавить, що твориться в інших? «Мочити» інші конфесії немає вказівки з гори! А немає вказівки, то немає й грошей, бо, як ми знаємо, хто замовляє, той і платить, задарма ніхто й нічого робити не буде. В даному випадку платять, очевидно, щедро, якщо навіть головні українські телеканали вустами солідних ведучих вдаються до ганебних методів інформаційної війни на боці однієї сторони, не даючи іншій можливості навіть прокоментувати.

Якщо подивитися на історію з владикою Мстиславом – нічне гуляння в кафе, а тепер і Червоноградська дилема, то це на та катастрофа, через яку треба розвалювати Церкву! Але ж декому, скориставшись із нагоди, хочеться посмакувати. А така нагода, як на лихо, знову виникла. Знову вкотре можна потрясти УАПЦ, як грушу, а раптом і за цим разом щось упаде в пелену. Бо скільки не трясуть, а Церква стоїть. І буде стояти.

Я очікував інформаційного наступу проти нашої Церкви на осінь, адже літо – це період відпочинку від трудів «праведних» та відновлення сил для наступних баталій за чужі парафії та рухоме й нерухоме майно. Але дещо помилився. Як виявляється, декого охопила така нетерплячка, що почали вже опускатися до ганебної ницості, до чого культурні люди не вдаються.

Хотів би нагадати горе-інформаторам народне прислів’я: «На брехні далеко заїдеш та назад не повернешся». Тим паче, опускання до такої ницості більше нагадує базарну лайку неосвічених бабів, а не шановних пань і панів. Адже вони не стільки Предстоятеля й архієреїв ганьблять,намагаючись таким чином підірвати авторитет як серед повноти Церкви, так і в українському суспільстві, як всю церковну повноту – і священство, і вірян.

За останні двадцять вісім років, коли УАПЦ відродилася втретє, на неї багато вилито всякої неправди і відвертих наклепів як чужими, так і своїми. Неодноразово її намагалися переламати через коліно і церковні діячі, і влада, і спецслужби. Були часи, коли від неї не залишалося майже нікого й нічого, а вона знову піднімалася з руїн, як той фенікс із попелу. Якби на те не було Божої волі, то про УАПЦ давно б уже й забули. А вона живе, діє!

І житиме! Ми ні проти кого не воюємо, не захоплюємо чужих храмів, монастирів, нікого до себе не переманюємо, не оббріхуємо, не нацьковуємо, особливо владу, не сіємо ворожнечу й підбурювання, бо заповів Христос: «Любіть один одного, як Я вас полюбив». Ми просто молимося й потихеньку розвиваємося. У нас нема зерна неправди за собою, як писав поет Борис Олійник. В нинішніх тяжких умовах, коли на нас ллються потоки бруду, тривають переслідування, коли нас просто цькують, нам слід проявити витримку, мужність і… мудрість. І Господь завжди буде на нашому боці.

Я впевнений –  УАПЦ витримає, бо за нас моляться на небесах тисячі автокефальних мучеників. А ті непорозуміння, що іноді виникають в нашому середовищі та ще й часто спровоковані ворожими силами, ми долали раніше, подолаємо й за цим разом. Мученицька історія нашої Церкви до цього нас зобов’язує!

+Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський,
голова інформаційно-видавничої Комісії УАПЦ
м.м. Харків-Полтава

Пошук

Публікації


<серпня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
7810111213
14151617181920
21222324252627
28293031