За віру православну й Батьківщину

20170813 «Жертовний шлях за віру й рідну землю розпочався з подвигу братів Маккавеїв, які відважно пішли на страждання й смерть. Зазнавши страшних тортур, вони залишилися вірними єдиному Богу й рідній Вітчизні, звістивши світові початок хресного шляху, по якому й Христос поніс Свій хрест на Голгофу і був розп’ятий на ньому. З того старозавітного часу, освячений подвигом братів Маккавеїв, почався безприкладний в історії людства подвиг мучеників християнських за віру в Ісуса Христа, Сина Божого, а в нас, в Україні, за віру православну й Батьківщину», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

13 серпня 2017 року, 10-ої Неділі після П’ятидесятниці і в день Передсвята винесення древ Чесного й Животворчого Хреста Господнього, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Разом із його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, протоієрей Микола Костюк, ієрей Олександр Горай та диякон Дмитро Хлєбік.

«Український народ, як і євреїв у дохристиянські часи, теж намагалися відвернути від прадідівської православної віри «вогнем і мечем», нав’язуючи унію з католицьким Римом. Так само були вбиті, закатовані тисячі й тисячі українців, аж доки запорозькі козаки під проводом Богдана Хмельницького не піднялися на національно-визвольну боротьбу та не визволили рідну землю з неволі, – зазначив владика Афанасій у своєму повчальному слові на запричасниму стиху. – Але недовго тривала українська воля, бо так само, як і на євреїв із півночі Асирійське військо, так і на Україну прийшов лютий московський загарбник «із крайньої півночі», убивши, закатувавши, замордувавши голодом уже мільйони українців. Тож криваво-страдницьке життя України і нашої Української Автокефальної Православної Церкви, особливо останні сто років національно-визвольних змагань і до сьогодення, нагадує події на Святій Землі Маккавейської доби».

За богослужінням архієпископ Афанасій звершив дві хіротонії: диякона Дмитра Хлєбіка в сан ієрея та послушника Василя Деркача в сан диякона. 

Пошук

Публікації


<серпня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
789101112
14151617181920
21222324252627
28293031   
Банер