Із життя Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ

20100719-1Полтавщина для Тараса Шевченка була одним з улюблених країв України, де він мав великі дружні зв’язки з інтелігенцією, видатними людьми цього краю. Зважаючи на наближення великих ювілеїв: 150 років з часу перепоховання Великого Кобзаря в Україні у травні 2011 р. та 200-річчя з дня його народження – у березні 2014 р. представники громадських організацій разом з письменниками, журналістами та духовенством, 8 липня провели круглий стіл: «Тарас Шевченко і Полтавщина», присвячений 165-річчю перебування в першій половині 1845 року Великого Кобзаря у Полтаві та низку творчих заходів.

20100719-2

В круглому столі взяв участь преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський. Учасники круглого столу обговорили пропозиції, щодо вшанування Шевченківських ювілейних дат. Після внесення коректив, своє звернення вирішили представити владі, громадським організаціям, культурно-просвітницьким установам та навчально-виховним закладам, щоб надалі скласти комплексний план діяльності Полтавщини по належному вшануванню видатного сина України.

«В радянські часи із Тараса Шевченка робили революціонера народника і, навіть, атеїста. Але ми знаємо, що він був людиною віруючою. Візьмемо хоча б один із ранніх його віршів «Мені тринадцятий минало»: «Молюся Богу і не знаю, чому мені тоді так приязно молилось, чого так весело було». Крізь всю його творчість і проз все його життя проходить глибока віра в Бога. У вірші до Костомарова про його матір пише: «Чорніше чорної землі іде неначе з хреста знята. Молюся, Господи, молюсь, хвалить тебе не перестану», – зазначив Владика Афанасій на круглому столі. – І тому моїм благословенням дослідникам творчості великого сина українського народу буде дослідження саме релігійної складової.

Адже таке страшне життя могла стійко витримати лише глибоко віруюча людина, бо вона знає, що все, що стається в її житті, посилається Богом як випробування для її духовного зростання. Таке життя міг витримати тільки подвижник. А крім того, хочу зазначити, що людина, котра так любила Україну, не могла не любити Бога, бо ці поняття для кожного українця тотожні. Ми повинні повернути Шевченка на те місце в душі кожного українця, яке він займав завжди – адже раніше чи не в кожній хаті біля образів поруч із Євангелією лежав і Кобзар».

*15 липня преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський на прохання жителів міста Хорол завітав із архіпастирським візитом. В Хоролі поки що немає приміщення для відправи богослужінь, тому духовні бесіди з вірними та відправи молебнів за здоров’я недужих, Владика Афанасій проводить в Будинку культури приміського села Штомпелівка. Саме тут і цього разу зібралося близько восьмидесяти хорольчан, які радо зустріли свого духівника. Преосвященний Владика провів змістовну бесіду про основи православної віри, дотримання православними норм євангельської науки, а також висловив багато корисних духовних порад.

Потім у співслужінні з ієромонахом Антонієм, секретарем єпархіального управління, єпископ Афанасій відслужив молебень за здоров’я недужих. Після молебню, Владика Афанасій відповів на численні запитання присутніх.

Пошук

Публікації


<липня 2010>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
567891011
12131415161718
202122232425
262728293031 
Банер