Друга єпархіальна проща до ікони «Христос Вседержитель» в с. Соколове

20170814 «Не тільки ходити, ікони носити. А у подорожі молитися, щоб милосердний Господь, Пресвята Богородиця зглянулися і допомогли позбутися путінської навали нашестя, через яке гинуть наші люди. Можна допустити, що в знак того, що ця земля, люди не допустили кровопролиття на благословенній слобожанській землі, то ця ікона й мироточить», – БлаженнішийМакарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

14 серпня 2017 року, в день свята Винесення древа Чесного і Животворчого Хреста Господнього, хрещення України 988 року та пам’яті семи мчч. Маккавеїв, у с. Соколове Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ відбулася друга єпархіальна проща до місцево шанованої ікони «Христос Вседержитель», яка вже більше року оновлюється і виділяє миро. Цьогорічна проща присвячена хрещенню України та століттю з початку боротьби за автокефалію українського православ’я, яка увінчалася створенням Української Автокефальної Православної Церкви на Першому Помісному Соборі в 1921 році. Участь у прощі взяв Предстоятель УАПЦ, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Макарій (Малетич).

Вранці прочани, які прибули з різних куточків єпархії, зібралися на початку села, щоб урочисто зустріти свого первосвятителя. Керуючий єпархією, архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій), звернувся до митрополита Макарія зі словами привітання та запросив благословити хресну ходу.

«Вітаємо вас, Ваше Блаженство, на Слобожанській землі, славній своїми православними традиціями,в хліборобському Зміївському краї, в цьому старовинному козацькому селі Соколове, де Господь наш Ісус Христос проявив свою милість оновленням та мироточенням Свого образу, – сказав у своєму вітальному слові до Блаженнішого архієпископ Афанасій. – Нехай відвідання Вашим блаженством нашої єпархії стане свідченням живої присутності Української Автокефальної Православної Церкви тут, на Сході України, єдності єпископату і вірних із своїм Предстоятелем».

Блаженніший Владика Макарій подякував за запрошення, благословив та очолив хресну ходу селом. На сходах храму Предстоятеля УАПЦ привітали діти та піднесли запашний коровай, а настоятель Свято-Успенської парафії протоієрей Станіслав Аштраф’ян подав хрест для цілування та запросив очолити святу Божественну літургію. Спільно з Предстоятелем за богослужінням молилися архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій), єпископ Донецький і Слов’янський Сава (Фризюк) та духовенство єпархії.

Під час богослужіння, за багаторічне служіння в УАПЦ, Предстоятель нагородив настоятеля Свято-Духівської парафії с. Ківшарівка протоієрея Леоніда Даниленка правом ношення митри, а настоятеля парафії Успіння Божої Матері с. Соколове протоієрея Станіслава Аштраф’яна правом ношення хреста з оздобами.

Після завершення літургії Предстоятель УАПЦ, Блаженніший митрополит Макарій, звернувся до присутніх у храмі з проникливим словом проповіді, нагадавши про особливу участь УАПЦ як духовної опори в національно-визвольних змаганнях українського народу за свою державну незалежність та розбудові української держави. Блаженніший Владика також подякував за спільну молитву й добру організацію прощі, благословивши проводити її кожного року.

Літургія завершилася традиційним многоліттям та духовним гімном України «Боже Великий, Єдиний нам Україну храни».

Богослужіння прикрасив чудовим співом архієрейський хор Харківсько-Полтавської єпархії під керівництвом регента Олександри Горай.

Всі присутні мали змогу вклонитися чудотворній іконі «Христос Вседержитель», молитовно звернувшись до Господа за допомогою у власних потребах.

Пошук

Публікації


<серпня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
78910111213
151617181920
21222324252627
28293031   
Банер