Боже, просвітли лице Твоє на нас

preobrGospoda«Нині, обороняючи рідну українську землю від російського загарбника, наш народ преображається, проходячи шлях страждань і великого терпіння, яке пройшов і Господь наш Ісус Христос. Душі наші просвічуються все сильнішим сяйвом божественної благодаті, яку посилає Отець Небесний Своєму народу в час тяжких випробувань, адже народ безперестанно молиться і покладає свої надії на спасіння на Божу волю», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський.

19 серпня 2017 року, в день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в рідному селищі Решетилівка на Полтавщині. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Тарас Василик та ієрей Олександр Горай.

Святкову Божественну літургію було звершено під відкритим небом на місці, де планується будівництво храму на честь Пресвятої Богородиці та Її ікони «Одігітрія». В кожного християнина є вибір, куди піти цього дня: чи у своїх справах, чи до типового храму, де ікони сяють золотом, чи ось сюди – під відкрите небо, де вже дев’ятий рік православна громада не може навіть розпочати будівництво Божого дому й молиться на території, або ж у невеличкій каплиці. Але парафіяни вірять у те, що за їхніми молитвами до Пресвятої Богородиці та її заступництвом перед Сином – Господом нашим Ісусом Христом, Він змилується і пошле благодійників.

На за причасному стиху владика Афанасій звернувся до своїх земляків із архіпастирським словом, наголосивши на тому, що сяйвом Божої слави, яким просяяв Ісус Христос на горі Фавор, Він освітлює душу й серце кожної віруючої людини і як апостол Петро вигукнув: «Господи, добре нам тут бути!», так і ми відчуваємо в цей день ті ж самі почуття й незбагненне духовне піднесення, кожен у міру своєї віри. Але не тільки цього дня, а й за кожною літургією, коли священик виходить із вівтаря зі Святою Чашею, в якій істинні Тіло й Кров Христові, ми наче опиняємося на горі Фавор і завмираємо в очікуванні просвітлення. Але одні бачать лише священика з позолоченою чашею в руці, а інші бачать Самого воскреслого Христа, Який кличе нас у свої Небесні обителі.

«Де ж той Фавор просвітлення, увійшовши в яке, ми зможемо увійти і в Небесні обителі? А ось тут, на цьому клаптику решетилівської землі, який ми намолюємо під відкритим небом і де з волі Божої постане храм», – із впевненістю сказав архіпастир. Владика також наголосив на тому, що саме в храмі Божому вірний може преобразитися в нову людину, яка б відповідала Божому замислу, адже сказав Він: «І створимо чоловіка за подобою Своєю».

Архієпископ Афанасій побажав преображення кожної живої душі й усієї нашої благословенної української землі, всього нашого життя. «Сьогодні Господь освячує плоди урожаю нинішнього, за який ми Йому дякуємо і молимося за щедрий урожай наступного року, адже всі благословення у своєму житті людина знаходить в Ісусі Христі. Тому: «Боже, благослови нас і ущедри нас, просвітли лице Твоє на нас і помилуй нас», – сказав на завершення владика Афанасій.

Після святої Божественної літургії владика Афанасій освятив принесені плоди нового врожаю.

Пошук

Публікації


<серпня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
78910111213
141516171820
21222324252627
28293031   
Банер