Ми – лоза виноградна

20170903 «Сьогодні наша Церква потребує ще більше Божої сили, ще більшого згуртування й міцності, щоб захистити свій виноградник від злих виноградарів, які намагаються не лише скористатися з плодів, а й захопити сам виноградник – нашу Українську Автокефальну Православну Церкву. Але ми повинні бути мужніми, стійкими і дбати про головне – збереження і розвій лози виноградної у нашому винограднику, щоб на ній виростали гідні плоди спасіння», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський.

3 вересня 2017 року, 13-ої Неділі після П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та ієрей Олександр Горай.

«Щойно ви слухали дуже повчальну притчу Спасителя про злих виноградарів. Ця притча нам усім відома. Достатньо лише один раз її прочитати чи послухати, як вона запам’ятається на все життя. Та і як не може запам’ятатися, коли в ній ми бачимо сучасне нам життя – адже на наших очах в людей брутально відбирають їхню власність і під час цього злочину б’ють, калічать і навіть убивають. Але, на відміну від справедливого господаря виноградника, нинішня судова влада подібних рейдерів здебільшого не карає, а ще й захищає. І це вже стало в Україні звичайною річчю», – так розпочав своє повчальне слово архієпископ Афанасій.

«Свого часу злі виноградарі злочинно залізли і в наш виноградник, не ними посаджений і вирощений, але дуже вже їм хотілося панувати в автокефальному винограднику, щоб у ньому хазяйнувати й користуватися його плодами, що їм не належать», – зазначив владика Афанасій.

Влада й зараз докладає всіх зусиль, щоб остаточно ліквідувати нашу Церкву, відроджений із уцілілих пагонів виноградник – УАПЦ, забуваючи, що єдиним її господарем є Христос Спаситель, Який сказав, що в Церкві не повинно бути панування, як у державі, а лише служіння. І все ж, дивлячись на події, що розгортаються на релігійній ниві, «з упевненістю можна сказати, що вони ніколи не залишать нас у спокої, адже їм не подобається принцип служіння народу Божому, що є визначальним у винограднику нашої Церкви – ми перебуваємо в молитві і в мирі духовному, не відбираємо того, що не належить нам, нікого не б’ємо, не обмовляємо, не зводимо наклепів, не перекручуємо фактів, не служимо владі, як ті, хто прагне господарювати в нашому винограднику. Ми – лоза виноградна на гіллі виноградника Вселенського, яка дає гідні плоди спасіння, служачи народу українському», – сказав Владика.

За словами архієпископа Афанасія, сьогодні ми говоримо про притчу, яка відкриває нам глибокі істини Божого промислу, який стосується і нашої Церкви. Ось чому ми так дорожимо нею, боїмося її втратити, «адже наша Церква має всю глибину величі жертовного подвигу Христа Спасителя, кров’ю Якого освячене її життя. Тому не допустити господарювання злочинних працівників у винограднику Божому, є для нас головним завданням. Бо в іншому випадку буде, як сказав Христос: «Відніметься від вас Царство Боже», – зауважив архієпископ Афанасій, завершуючи повчальне слово.

Перед літургією владика Афанасій освятив антимінси для нових парафій Харківсько-Полтавської єпархії.

Пошук

Публікації


<вересня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
    12
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Банер