Багаж любові – найцінніший набуток

20170917 «Який із заповітів Господніх з найбільшою силою вражає наше людське серце?

Ми читаємо Євангелію чи слухаємо розповіді з неї на богослужіннях, і якоїсь миті не тільки вся оповідь, а й навіть якесь речення в ній вражає наше серце з такою силою, що перебуваємо під його впливом тривалий час, а то й усе наше життя», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

17 вересня 2017 року, 15-ої Неділі після П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в день храмового свята прафії Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» м. Зміїв на Харківщині. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, настоятель храму ієрей Іван Полежака, благочинний Харківщини протоієрей Станіслав Аштрафян, протоієрей Микола Кривонос, Леонід Даниленко, ієреї Володимир Яковенко, Юрій Потикун, Сергій Довганюк, Олександр Горай та ієромонах Феодосій Ганзій.

Після богослужіння архієпископ Афанасій звернувся до присутніх із словом проповіді, у якій розкрив тему любові. «Бувають такі миті, коли в серці наче все перевертається, виникають такі сильні почуття, що ходиш під їхнім впливом дуже довго, а в цей час розум напружено працює і в словесних образах, натхненний силою Духа, творить нову, до того тобою ще незнану, але вже осмислену, вибудувану й утверджену на все твоє життя якість, – зазначив у своєму слові владика Афанасій і додав: – Ту якість, яка, можливо, визначить твою не тільки поведінку, не тільки відношення до світу, що оточує тебе , зокрема людей, а й твоє місце в ньому і серед них. Тобто, змінить твоє подальше життя».

То які ж слова Господа вражають людину настільки, що перевертають її свідомість, змінюють уявлення про оточуючий світ і саме її життя? Свій досвід спілкування з Христом навів у своєму повчанні архієрей: «Такими вражаючими словами для мене стали два заповіти Господа нашого Ісуса Христа, які ви щойно слухали під час читання Євангелії. А саме: «Полюби Господа Бога всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всім розумом твоїм, і всією силою твоєю – ось перший заповіт! Другий же, подібний до нього: полюби ближнього свого як самого себе: інших, більших за ці, заповітів немає» (Мк., 12:28-31).

І Сам Бог любить нас тією любов’ю, що ніколи не вичерпується, бо виливається Ним на нас із вічного Джерела Життя, наповнюючи наші серця, наш розум і, навіть, наші тіла такою силою благодаті, що ми здатні повністю перевернути своє попереднє життя і жити у згоді з настановами Божими. Він не ставить нас, Своє творіння, вищим за Себе, а хоче, аби ми увійшли в Його Царство, яке приготував для нас.

«Але чи кожен із нас увійде в Його царство з тим духовним багажем, який буде мати, коли постане перед воротами в рай? І який із того багажу найголовніший? За який отримаємо так очікуване спасіння? – запитав владика Афанасій у присутніх на богослужінні, і відповів: – Багаж любові! Найцінніший набуток життя людини, з яким вона тільки й постане перед зором Господнім. Все інше надбання – гроші, золоті прикраси, машини, круті хати, всілякі оздоби й інші матеріальні набутки, за які людина люто боролася впродовж земного життя, лишаться тут, бо для Бога не являють ніякої цінності».

«Вся цінність, – переконує високопреосвященний владика, – це душа людини, яка повинна гартуватися тут і тільки тут, а там лише її оцінювання, наскільки вона готова зануритися у вічність любові Божої».

А оцінюватиме Бог наше життя за тим, як ми любили свого ближнього і чи наша любов стала іскрою, яка відродила його до життя, до спасіння в життя вічне.

Після богослужіння архієпископ Афанасій очолив хресну ходу навколо храму.

Потім відбулася святкова трапеза. 

Пошук

Публікації


<вересня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
    123
45678910
111213141516
18192021222324
252627282930 
Банер