Коли серця палахкотять любов’ю

Kaplunov BM«Бог дарує нам Свою любов через різні можливості допомагати ближнім, коли в них біда, горе, нещастя, якщо вони потрапили в таку життєву ситуацію, що самотужки вибратися з неї вже не в силі, але відгукнутися на їхню потребу ми здатні лише тоді, коли наші серця наповнені Його любов’ю, коли вони живі і співчутливі», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

24 вересня 2017 року, 16-ої Неділі після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Троїцькому кафедральному храмі Черкаської і Кіровоградської єпархії. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць та ієрей Віталій Сєдов.

Після богослужіння владика Афанасій звернувся до присутніх у храмі зі словом повчання про взаємини між православними християнами і всіма ближніми та оточуючим світом. «Господь наш Ісус Христос звів усі старозаповітні настанови до двох головних заповітів: «Полюби Господа всім серцем, і всією душею твоєю, і всіма думками своїми, і полюби ближнього свого, як самого себе. На них будуються вся євангельська наука, вони є основою нашого життя, – наголосив владика Афанасій у повчальному слові. – Не можна любити Бога і не любити ближнього. Так само, як не можна любити ближнього і не любити Бога. Тобто, людина повинна любити Бога всією своєю істотою, всім своїм життям, а ближнього, як самого себе і, навіть, більше того. А ця любов може появитися лише з нашої любові до Бога й християнських цінностей, коли вони переважають у нашому житті».

І це не любов до якоїсь уявної людини, про яку ми щось чули і яка з якоїсь причини страждає, а до тієї, яка поруч і з якою ми постійно зустрічаємося й можемо проявити до неї милосердя, якщо вона його потребує. Блаженний Августин говорив: «Полюби Бога і роби, що хочеш». Це означає те, що коли людина насправді любить Бога, то все інше їй додасться, адже вона тоді буде так чи інакше дотримуватися й інших заповітів.

«Тому, дорогі мої, пам’ятаючи слова Спасителя, будемо постійно вдивлятися у своє серце чи любимо Бога й нашого ближнього. І як ми їх любимо. І чи вміємо ми співчувати, радіти з успіхів близьких нам людей, страждаємо разом із ними, допомагаємо їм, просять вони того чині. Нам треба постійно перевіряти себе в тому, чи дотримуємося ми двох головних заповітів, які містяться в одному понятті – «Любіть…», – сказав, підсумовуючи повчання, архієпископ Афанасій.

Пошук

Публікації


<вересня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
    123
45678910
11121314151617
181920212223
252627282930 
Банер