20120101

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященного АФАНАСІЯ,
єпископа Харківського і Полтавського
священству, чернецтву і всім вірним
Харківсько-Полтавської єпархії
Української Автокефальної Православної Церкви

«Христос народжується - славте, Христос із небес - зустрічайте!»

Веселіться й радійте, діти Божі, бо Христос нині народжується від Діви у Віфлеємі! Сьогодні Церква відкриває нам таємницю народження втіленого Бога, готового прийти й до кожного з нас і сотворити Собі обитель за словом Своїм: "Хто любить Мене, той слово Моє виконуватиме, і Отець полюбить його, і Ми прийдемо до нього і оселю створимо у нього" (Ін. 14:23). Але нам треба бути готовими, щоб Господь відвідав нас, адже смисл святкування Різдва Христового полягає в тому, щоб ми приготували свої розум і серце до благодатного відвідання Ісусом Христом. Тому слід мати такий чистий розум і душу, й таку палку молитву, щоб вона піднесла нас до таємничого спілкування та єднання з Господом, а діла милосердя й милостивості, котрі ми принесемо Йому як жертовний дар, будуть похвалою Його імені.

Сьогодні Спасителю потрібна наша жертовна покора у вірі, як свідчення вдячності та любові, адже покора волі Божій нині є своєрідним розп'яттям, а боротьба зі згубними пристрастями, з гріховними прагненнями серця є духовним жертвоприношенням, яке готує нас стати духовною обителлю, гідною вмістити в себе Божественне Дитя.

Згадаймо, як східні мудреці принесли Господу жертовні дари — золото, смирну і ладан, а нашим жертовним приношенням буде безкорисливе служіння ближнім, бо сказав Господь: "Що зробили одному з малих цих, те зробили Мені". Згадуючи нужденність, в якій народився Ісус, прийдемо на допомогу нужденним, пам'ятаючи, як переслідували Ісуса, підтримаємо переслідуваних, знаючи, що біля Нього, розіп'ятого, лишились тільки рідна Мати та кілька відданих жінок і юний Іоанн, — лишімося з тими, кого розпинають, пам'ятаючи розлютоване юрмисько, що біснувалося, коли розпинали на хресті Господа, і Його звернення до Бога: "Отче, не карай їх, бо не відають, що чинять", — будемо й ми милостивими й тоді виконаємо слово Господнє: "Любіть і ворогів своїх…", а наш розум наповниться ідеалами істини, серця наші виповняться гідністю й любов'ю, а душі відкриються назустріч Живому Богу.

Осяяні світлом науки Христової, будемо наслідувати Його життя, а з наших вуст нехай линуть слова миру й прощення до тих, хто спокусився на диявольське навіюванням й образив нас. Тож дай нам, Господи, бути дітьми Божими на ділі, а не тільки на словах. І тоді, хоч проти нас, як колись проти Нього, і "стривожиться Ірод, а з ним і ввесь Єрусалим" (Мт. 2:3) та лютуватиме князь віку цього, а світ ворохобний повстане проти нашої правди, але Господь на пасовищах зелених оселить нас і на тиху воду напровадить і будемо ми перебувати в домі Господньому довгі часи (Пс. 22).

Вітаючи з Різдвом Христовим, закликаю утверджувати себе у вірі православній, навертати своє серце й розум, свої почуття й помисли до Спасителя. Пам'ятаючи страждання Господа, за нас добровільно прийняті, не будемо забувати тих, хто за нас страждає, а будемо Його просити утвердити й нас у Своїй жертовній любові й самовідданому терпінні.

Дорогі всечесні отці, брати й сестри, вітаючи Вас із святом Різдва Христового та Новим 2012 роком, молитовно бажаю вам благодатної любові, душевного миру, здоров'я, щастя і нехай Новий рік принесе нові милості Божі кожному з вас.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде зі всіма вами!

Христос народився, славімо Його!

+ АФАНАСІЙ, єпископ Харківський

і Полтавський УАПЦ

Різдво Христове

7 січня 2012 року Божого

Пошук

Публікації


<січня 2012>
ПНВТСРЧТПТСБНД
      
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Банер