Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ - захисникам України

20140929 29 вересня 2014 року преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, відвідав 92-гу механізовану бригаду, де відслужив молебень за воїнів, що вирушають на війну, виголосив повчальне слово, наголосивши на тому, що тільки з любов’ю до рідної української землі, до матері й батька, дітей, до рідних і близьких, з відповідальністю за народ і державу, людина здатна на жертовний подвиг в ім’я Батьківщини й ближнього.

Також наголосив, що тільки тоді, коли в свідомості людини присутні такі визначальні якості віруючої людини, як смирення й терпіння, вона схильна до дисципліни й порядку, а це є запорукою успішного виконання бойових завдань та збереження життів. Владика просив воїнів мужньо і стійко захищати рідну Вітчизну від загарбників та закликав на всіх Боже благословення, а також благословив іконою святителя Афанасія, Лубенського чудотворця, Патріарха Царгородського з часточкою його святих мощів.

Після цього владика Афанасій благословив кожного воїна іконками вмч. Юрія Переможця, вмч. Димитрія Солунського та святителя Миколя чудотворця, а також окропив свяченою водою.

Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Григорій Ганзій та протодиякон Олександр Горай. Впродовж дня єпископ Афанасій вів духовні бесіди з воїнами, а ще окропив свяченою водою військову техніку, а також БТР, на якого полтавські спеціалісти наварили захисний протикумулятивний екран, один з тих, що були поставлені на БТРи старанням Волонтерського центру, що діє при єпархіальному управлінні Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (один із них напередодні було передано кременчуцьким волонтерам, які, ризикуючи своїм життям, доправили його захисникам донецького аеропорту).

Бригаді також передано пічку нової конструкції для опалення палаток або приміщень, в яких житимуть українські воїни (продовжується їх виготовлення), а також продукти харчування. А ще одному з воїнів протоієреєм Григорієм Ганзієм було передано бронежилет, придбаний на кошти харків’янки пані Ганни.

Під час розмов з офіцерами волонтери вияснили, що із військового спорядження на даний час найнеобхідніші теплі речі - термобілизна, або хоча б звичайна тепла білизна, бушлати, комбінезони, шапки, в’язані шапочки, шкарпетки, рукавички, светри чи жилети, теплі берці, теплі спальники, величезна потреба у противірусних медикаментах, а з обладнання вкрай необхідні літаки-«безпілотники», але ті, що здатні підніматися в повітря до трьох тисяч метрів і без яких наша артилерія «сліпа», дальноміри, тепловізори, кевларові каски, а також протикумулятивні екрани для захисту БТРів. Бригада слабко оснащена сучасними засобами ведення війни. Взагалі, потрібне буквально все, що підтримує життєдіяльність бійців і сприяє успішному виконанню ними завдань по захисту рідної землі. Заспокоєння українського суспільства слащавими обіцянками про швидкий мир означатиме кінець існуванню української Держави, якщо ми нині припинимо підтримувати захисників Вітчизни.

З огляду на це, волонтерський Центр Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ звертається до всіх небайдужих українців, до патріотів своєї Вітчизни із проханням жертвувати кошти на рахунок Центру для подальшої допомоги 92-ій механізованій бригаді, яка зараз перебуває на передових рубежах фронту. Мало говорити про небезпеку окупації, треба звершувати конкретні вчинки, щоб її не допустити. Навіть кілька гривень, пожертвувані на оборону, це вже внесок у перемогу, бо коли єднається крапля до краплі, то розливається ціле море.

Картка Приватбанку:

4405885823970345

Наконечний Євген Вікторович

Прес-центр Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ

«Благословення Господнє на всіх, хто захищає рідну землю зі зброєю в руках і хто допомагає їм перемогти до зубів озброєного ворога. Благодать Господа і Бога нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!», - преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський.

З вірою й надією в серці до перемоги!