Вівторок, 31 липня 2012

Відроджений із забуття

24 липня у день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги відбулося урочисте відкриття відновленого музею патріарха Мстислава силами Полтавського міського сестринства ім. рівноапостольної княгині Ольги. Захід, що є одним із запланованих урочистостей, приурочених до святкування сімдесятиліття Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, розпочався святковим молебнем із акафістом святій рівноапостольній княгині Ользі. Звершив молебень преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ. У своєму зворушливому слові Владика, зокрема, сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять першого патріарха нашого українського, православного, який народився в Полтаві. Саме полтавська земля дала цього велета духу українського, славетного сина українського народу. І саме ось у цій хаті дідуся Афанасія він народився, тут виріс, тут жив, звідси ходив до реального училища, де здобував першу освіту, звідси пішов у часами небезпечне, але таке велике життя…
Хрест Христа Спасителя - центр життя

vlad afanasiyБесіда з преосвященним Афанасієм, єпископом Харківським і Полтавським УАПЦ

Владико Афанасію, 70 років тому утворилася Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ. Хотілося б почути вашу думку стосовно нашої Церкви взагалі – чи є вона Церквою з великої букви, адже її канонічності не визнають інші православні Церкви? Чи є це суттєвим у житті Церкви?

Єп. АФАНАСІЙ: Ваше питання й доречне, і в той же час недоречне вже в тому розумінні, що коли відкинути всілякі маргінальні новоутворення з назвою «УАПЦ», тільки з різними додатками, то УАПЦ, утворена в роки визвольних змагань українського народу на початку минулого століття з волі народу Божого й за промислом Божим і тричі відновлювана після розгрому ворогами українського православ’я й народу, є дійсною Церквою. Нинішні ж новоутворення, що прикриваються її святим ім’ям, створені з волі окремих людей, є просто невеличкими релігійними організаціями, яких у наш час так багато, що й запам’ятати назви всіх важко. Хоча й вони моляться Богу.
Пошук

Публікації


<липня 2012>
ПНВТСРЧТПТСБНД
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Банер