грудня 2011

Не лізьте через огорожу

13 грудня цього року на засіданні Священного Синоду УПЦ КП було прийнято рішення про розірвання діалогу з об’єднання УАПЦ та УПЦ КП та оприлюднено Звернення з цього приводу. «Священний Синод Київського патріархату із сумом вимушений сповістити вас…»
Явори горять!

Єпископ Афанасій (Володимир Шкурупій)

 Явори горять!

 Оповідання

Ніч.

Хата.

А в хаті, на ліжкові, під панцерною сіткою якого покладено дошку-сороківку, на старому, але гарно випрасуваному домотканому рядні, прикрившись легкою ковдрою, лежить Гнат Іванович.

Випуклими, ясними, як дві зорі на небесах, очима він вдивляється крізь прозору шибку коротенького вікна в темну ніч, наче хоче там видивитися щось чи упізнати когось, кого вже давно прибрала до себе сира земля, а душа, відокремившись від тіла, ночами, коли тихо і зоряно, коли ту тишу не потривожить навіть позіх притаєного десь вітру, опускається із високості на грішну землю і сторожко ходить там, де полишила свій слід її людина, по якій зостався лише прах.
Курятина

Єпископ Афанасій (Володимир Шкурупій)

Курятина

Оповідання

 

На піщаному горбі, від пониззя якого починалися луки, а за ними болото, стоїть хата, яку ставили усім миром ще на початку тридцятих,- зруб із розібраної куркульської комори, стіни обвальковані глиною і побілені, а покрівля очеретяна струхла, на ній уже й мох зеленіє. Навіть її господарка, вже підсліпувата і трохи кривувата на правий бік Марфа Шишелиха, не в змозі точно визначити, скільки ж мазків наклали її руки на ті стіни. А в благенькій повітчині, що повипинала вже лозяні ребра, мекає коза і на сідалі сидять півень і дві курочки.Свято святого Миколая продовжується

Світлом та любов’ю сповнені ці святкові дні. Мабуть, тепло людських небайдужих сердець не дозволяє зимі нинішнього року вступити у свої права. Саме цього тепла і побажав дітям Полтавської обласної школи-інтернат ім. Н. Крупської для дітей сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ диякон Олександр Горай, який 21 грудня, з благословення преосвященнійшого Афанасія, єпископа Харківського і Полтавського, привітав дітей зі святом святителя Миколая. Долучилися до привітання і вихованці Полтавської музичної школи №3 Галай Владислав (клас викладача Коршунової Наталії Віталіївни) та Гладка Анастасія (клас викладача Філіпової Оксани Михайлівни). Їхній чудовий спів під супроводом бандури створив атмосферу казкового свята. Після закінчення невеликого концерту диякон Олександр передав благословення Владики Афанасія, подарувавши кожній дитині ікону. А на завершення дітям передали пакет із солодощами.
Радуйся, Миколаю, великий Чудотворче

20111219-019 грудня, в день памяті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, єпископ Харківський і Полтавський Афанасій у спіслужінні з кліром єпархії відслужив божественну Літургію у Свято-Вознесенському храмі с. Куликове та виголосив повчальне слово. Після богослужіння єпископ Афанасій прочитав акафіст святому Миколаю.
День пам’яті святої великомучениці Варвари

20111217-017 грудня, в день пам’яті святої великомучениці Варвари, у Свято-Вознесенському храмі села Куликове, єпископ Харківський і Полтавський Афанасій у співслужінні з ігуменом Антонієм відслужив великий молебень за здоров’я недужих.
Пошук

Публікації


<грудня 2011>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Банер